راز های موفقیت
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

عصر طفوليت خواجه زمان قدرت امير چوپان و پسرانش و عاشقي ابوسعيد بهادرخان است. امير چوپان دختري به نام «بغداد خاتون» داشت كه در حُسن و جمال شهرتي به كمال يافته بود و در سال ۷۲۳ با «امير شيخ حسن» پسر امير حسيني گوركان جلاير ازدواج كرد. سلطان ابوسعيد كه

در اين تاريخ قريب ۲۰ سال داشت شيفته و فريفته جمال بغدادخاتون گرديده تصميم به ازدواج با او گرفت. اين زمان ابوسعيد به طور كلي از فكر سياست و كشورداري دور افتاده بلكه به غزل سرايي و سوز و گداز عشق پرداخته دل و هوش و فكر را به بغداد خاتون داده بود. به موجب آيين و رسم چنگيري هر زني كه منظور نظر خان مغول قرار گيرد، شوهر بايد او را طلاق داده به خدمت خان روانه اش دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/20

عصر قبل از تولد
پاييز سال ۶۱۶ تموچين چنگيز مغول به زمان سلطان محمد خوارزمشاه به بخارا، سمرقند، بلاد شمال غربي ماوراالنهر، مرو، نيشابور و هرات حمله نموده تا سال ۶۱۹ كه به قول آن ستمديدة رنج كشيده، ظلم تحمل كردة بخارائي آمدند كندند و سوختند و كشتند و بردند و رفتند و پير عارفان نجم‌الدين كبري و شاگردش فريدالدين عطار نيشابوري را پس از رشادتها و مقاومتها شهيد كردند و پس از رمضان ۶۲۴ كه چنگيز در سن ۷۰ سالگي از دنيا رفت، پسرانش (اوگتاي) (چغتاي) و (ترلي) در كشورهاي مفتوحة او به سلطنت پرداختند.

در عصري كه هنور وحشي گريهاي مغولي توسط ايلخانان در سراسر ايران ديده مي شد. چون عارف نامي و بزرگ (ركن الدين علاءالدوله سمناني) بر اثر دوري گزيدن از دستگاه ارغوان شاه از رفتن به بغداد نزد پير و مرادش منع شده در معنا در صوفي آباد سمنان به صورت تبعيد زندگي مي‌كند و خواجه رشيدالدين وزير ابوسعيد در سال ۷۱۸ به قتل مي رسد.
كشمكش هاي داخلي به وقوع پيوسته تا در سال ۷۱۹ تا جمعي از اميران با ابوسعيد مخالفت نموده، به حكم ابوسعيد ابتدا سر (شيخ علي) پسر (ايرنجين) را از بدن جدا كرده و بر سر نيزه گذاشته و به اردوي (ايرنجين) نشان داد.

او با ديدن چنين صحنه اي عصباني و غضبناك شده و به اردوي ابوسعيد حمله كرده تا سپاه وي را بر هم بريزد ولي خود به قتل مي رسد از همين زمان ابوسعيد لقب (بهادرخان) مي گيرد پس از اين ماجرا (امير چوپان) موقعيت خوبي يافت تا حدي كه ابوسعيد او را پدر و آقا مي خواند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/26

چگونه می توانم در جهت به تبدیل شدن به فرد موفق حرکت کنم؟ همان چیزی که دقیقاً باعث می شود من به موفقیت های بزرگ در زندگی برسم چیست؟ اگر برای پیدا کردن پاسخ به یکی از این سوالات می خواهید برسید، فقط یک نگاه به این مقاله در سایت دانلود مقاله بیندازید. شما در حال حاضر یک راهنمای جامع در مورد نحوه به موفقیت در زندگی را مطالعه می کنید و ما به شما یک یا چندین اسرار ساده از افراد موفق می گوییم.

ما با یک مثال عملی به منظور اطمینان از درک کامل از آنچه که ما در حال صحبت کردن از آن هستیم را شروع می کنیم: شما یک کابینت ساز هستید و می خواهید کسب و کار خود را شروع کنید. به عبارت دیگر: شما می خواهید برای تولید چوب و فروش صندلی های مدرن و جدید از یک طرح بزرگ، میز و قفسه های زیبا و همچنین کابینت زیبا، نجاری باز کنید. اول از همه مهم است یک مکان به اصطلاح برای پایگاه مشتری درست کنید. اگر شما انواع مشتری را نداشته باشید، کسب و کار شما بدون شانس خواهد بود و برای به دست آوردن موفقیت یا زنده ماندن نمی توانید کاری بکنید. بنابراین از شما می خواهیم برای شروع برخی از فعالیت های بازاریابی و استراتژیک یک وب سایت برای ارائه کسب و کار خود ایجاد کنید ، و در این سایت محصولات و خدمات خود را عرضه کنید. در این روش شما شانس اینکه از مکانی دیگر مشتری داشته باشید را دارید و در نتیجه مشتریان بیشتری برای محصولات خود دارید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/23

مدد از خاطر رندان طلب اي دل، ورنه
كار صعب است مبادا كه خطايي بكنيم

حمد خدايي را كه دوستي او مؤمنان را ذخيرة سعادات ابدي و نصرت او وسيلة سيادات سرمدي است. خدايي كه شقة بارگاه كبريايش از هر گمان كه دواير وهم و خيال محيط آن است منزه و دامن سرادقات جلالش از دسترسي عقل و انديشه مقدس و متعالي است. خدايي كه اظهار محاسن هر جميلي از عوارف لطف اوست و ستر معايب هر قبيحي از ذوارف كرم او.
درود خدا بر نخستين تجلي و آخرين پيامبر، كه خاك نشينان باديه امكان و گمگشتگان بيداري حرمان را به روضة امان هدايت و به دولت ايمان، سعادت بخشيد.

از كجا بايد آغاز كرد؟
در كنار دانستن هدف و شناختن راهي كه به آن ختم مي گردد، از كجا آغاز كردن قطعاً و حتماً در دست يافتن به مقصود و وصول به مطلوب بسيار مؤثر و قابل اعتنا مي‌باشد. زيرا همانطور كه اگر معمار نخستين خشت هر بنايي را كج بر زمين نهد تا ثريا ديوار كج مي رود،
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/21

حداقل شرط لازم براي موفقيت در هر زمينه‌اي يادگيري مداوم است.

هميشه كارهاي خود را بنويسيد و آن‌ها را طبقه‌بندي كنيد؛ سپس از مهم‌ترين آن‌ها شروع كنيد.

از سلامت جسماني خود به بهترين نحو مراقبت كنيد. نيرو و نشاط براي موفقيت و خوشبختي ضروري است. در مورد تعيين هدف‌هاي خود قاطعيت داشته باشيد، اما در مورد روش دستيابي به آن‌ها انعطاف‌پذير باشيد.

براي رسيدن به هر يك از هدف‌هاي خود مهلتي تعيين كنيد.

آنچه بيش از هر چيز با موفقيت و خوشبختي همسويي دارد خوشبيني است.

هر موقعيتي را مي‌توان مثبت تلقي كرد، به شرط آن كه آن را به عنوان فرصتي براي رشد و پيشرفت در نظر بگيريم.

اگر در هر شخص و در هر شرايطي به دنبال نقاط مثبت باشيد، تقريباً هميشه آن را پيدا خواهيد كرد.

وقتي خدا بخواهد براي شما هديه‌اي بفرستد آن را در مشكلي مي‌پيچد. هر چه مشكل بزرگ‌تر باشد، هديه هم بزرگ‌تر است!

هر وقت احساس ترس كرديد، شجاعت را با «شجاعانه عمل كردن» در خود پرورش دهيد.

كليد موفقيت در اين است كه هدف خود را تعيين كنيد و آن گاه طوري عمل كنيد كه گويي امكان شكست وجود ندارد و همين‌طور هم خواهد شد.

هر تجربه‌اي را به يك تجربه آموزنده بدل كنيد. در هر نااميدي و شكستي، به دنبال درس با ارزش باشيد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/20

اول خواسته‌هايي كه براي بهترشدن دارم، يعني كم‌كم برنامه‌ام را سنگين‌تر و خواسته‌هاي بيشتري را از خود طلب مي‌كنم. مسلماً اكنون قادر خواهم بود كمي به خودم سختي هم بدهم. دوم عنصر زمان را هم بايد در برنامه‌هايم بياورم، مثلاً مشخص كنم كه از ساعت پنج تا پنج وچهل و پنج دقيقه به مطالعه و يادگيري عربي مي‌پردازم و حداقل سه هفته اين برنامه را ادامه داده و هر تغييري كه باعث بهبود شرايط من مي‌شود ايجاد مي‌كنم.

اكنون من موفق شده‌ام كه به بهترين شكل ممكن براي خود برنامه‌ريزي درسي انجام دهم و به آن عمل كنم. احساس رضايتي كه به من دست داده را نمي‌توانم وصف كنم. از خدا بابت اين توفيق شاكرم.

اين زماني است كه مي‌توانم از خود انتظار داشته باشم كه نه تنها براي درس بلكه براي بهترين شدن‌ها در زندگي برنامه‌ داشته باشم، براي مطالعات غير درسي‌ام، ديدن فيلم و نشستن پاي كامپيوتر و ارتباط با دوستانم، همه حساب شده است. برنامه‌ اوقات فراغتم برنامه خودسازي است نه... ديگر بي‌هدف در خيابان‌ها پرسه نمي‌زنم، همين طوري با تلفن حرف نمي‌زنم، كنار كامپيوتر و...

حالا حتي تفريح و سرگرمي من هم براي تقويت قواي ذهني و نشاط روحي‌ام است و توسط خودم انتخاب مي‌شود و براي همه كارهايم با فكر انتخاب مي‌كنم كه چه كنم؟

من مي‌توانم سر رشته زندگي خويش را در دست بگيرم. من مي‌دانم تنها راه موفقيت اول خودشناسي و بعد بر اساس آن خودسازي است و داشتن برنامه و عمل كردن به آن و نظارت و كنترل خود يعني قدر‌تمند شدن و پيروز شدن بر تمام موانع راهم. موفقيت من دليلش: لطف خدا، محبت و همراهي و ياري خانواده‌ام و معلمانم و همراهي دوستان خوب و عاقلم، اراده، تلاش، پشتكار، مصمم و اميد به آينده و اميد به موفقيت است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/12

برنامه‌ را به اجرا مي‌گذارم. هر شب قبل از خواب بر كارهاي خود نظارت كرده و در مقابل خواسته‌هاي روزانه‌ام، ميزان عملكرد خود را مشخص مي‌كنم، مثلاً در مثال قبلي، قبل از خواب روز شنبه بررسي مي‌كنم كه چه قدر ادبيات يا زبان و يا...

خوانده‌ام. ممكن است درس ادبيات نياز به چهل و پنج دقيقه مطالعه باشد و درس زبان نياز به دو ساعت و همين‌طور براي كارهاي ديگر، آن چه انجام داده‌ام را صادقانه و با دقت يادداشت مي‌كنم.

در پايان هفته عملكرد خود را جمع‌بندي كرده با هدف و خواسته‌هايم و پيش‌بيني ابتداي هفته مقايسه مي‌كنم. هدفم از اين كار داشتن برنامه است و عادت‌كردن به برنامه داشتن.

در مرحله بعد خواسته‌هاي دقيق‌تر و واقع‌بينانه‌تري را پيش‌بيني نموده و هفته بعد را مصمم‌تر به برنامه‌ام عمل مي‌كنم. اين عملكرد را بررسي كرده اگر در پايان هفته از آن نسبتاً راضي بوده‌ام و احساس خوبي از عمل كردن به آن داشتم برنامه را صرفاً براي عادت شدن ادامه مي‌دهم و اگر راضي نبودم سعي مي‌كنم برنامه هفته بعد را واقع‌بينانه‌تر در نظر بگيرم تا به رضايت نسبي برسم. حالا من ديگر برنامه‌ دارم مي‌خواهم وضعيت خود را بهبود بخشم. بهتر است كم كم خواسته‌هاي پيش‌بيني شده ابتداي هر هفته را متناسب هدفم كنم تا به هدف برسم.

مي‌دانم كه از برنامه داشتن مهم‌تر عمل كردن به آن است. بر خود نظارت دقيق مي‌كنم، اهدافم را مي‌نويسم و در جايي كه مدام جلوي نظرم باشد قرار مي‌دهم، خودم خودم را تشويق مي‌كنم، از خدا مدد مي‌خواهم، از اعضاي خانواده مي‌خواهم قبل از برنامه‌ريزي جمعي در خانه برنامه من را هم در نظر داشته باشند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/10

بايد تشخيص داد كه در حال حاضر چگونه زندگي مي‌كنم، يعني ليست كارها و زمان آن‌ها را آن طوري كه بايد تهيه كنم. يك هفته تمام كارهاي روزمره را يادداشت مي‌كنم.

يادداشت‌ها را بررسي مي‌كنم و كارهايي كه از روي بي‌هدفي بوده و ضرورتي براي زندگي من ندارد را مشخص مي‌نمايم، خصوصاً اموري كه براي تلف كردن وقت است.

براي هفته دوم با توجه به شرايط زندگي و برنامه‌هاي از پيش‌ تعيين شده و مفيد، تعيين مي‌كنم كه مي‌خواهم چه تغييراتي را در زندگي خويش ايجاد كنم و هدفم از اين تغييرات بايد بهبود وضعيت قبلي و يا كيفيت بهتر باشد.

در مرحله بعد پيش‌بيني مي‌كنم كه بايد چه تغييراتي را ايجاد كنم آن‌ها را ليست مي‌كنم، به عبارتي با توجه به هدفم خواسته‌هايم را از خودم مشخص مي‌كنم، مثلاً مي‌خواهم پايه درس رياضي‌ام بهتر شود و يا تغيير مثبتي در اخلاقم ايجاد شود، تمام خواسته‌ها را مشخص و ميزان آن را معلوم مي‌كنم.

در اين مرحله براي هفته سوم بر اساس خواسته‌هايم براي خود برنامه‌ريزي مي‌كنم، و قبل از آن خواسته‌ها را تعديل مي‌كنم، با زبان ساده‌تر از كم شروع مي‌كنم و كم‌كم سعي مي‌كنم به خواسته‌هاي حقيقي خود برسم. اكثر كساني كه نمي‌توانند به برنامه خود عمل كنند كساني هستند كه از همان ابتدا برنامه سنگيني براي خود تدارك مي‌بينند و چون در عمل احساس ناتواني مي‌كنند از برنامه داشتن منصرف مي‌شوند و تا دو هفته اين برنامه را ادامه مي‌دهم. در اين مرحله زمان را مشخص نمي‌كنم و فقط كارهاي خوب و پيش‌بيني‌هاي خود را بين روزهاي هفته تقسيم مي‌كنم، مثلاً روز شنبه بايد يك ساعت ادبيات و يك‌ونيم ساعت زبان انگليسي و دو ساعت رياضي بخوانم و براي روزهاي ديگر هفته با توجه به شرايطم مقدار زماني و يا مقدار درسي كه بايد خوب بفهمم را معين مي‌كنم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/8

حقیقت دیگر در مورد موفقیت این است که می تواند حسادت را در شما ایجاد کند. اگر شما در آنچه که انجام می دهید، دیگران می خواهند به خوبی همان را انجام بدهند، و در صورتی که به خوبی شما آن کار را نکنند، آنها به شما غبطه می خورند. این به این معنی است که موفقیت می تواند طعم تلخی را در دهان شخص ایجاد کند، چرا که به جای این که از دستاوردهای خود شاد باشند، غصه بهتر نبودن از شخص دیگر را می خورند. مهم است در این مورد فراموش نکنید که آن ها به خوبی آنچه شما انجام داده اید را عمل نکرده اند و بسیاری از مردم دیگر که قدر آنچه را که شما دارید را می دانند. فقط در مورد تنها چیزی که آن ها فکر می کنند این است که : اگر شما کار مورد نظر را به درستی انجام دهید ،مردم به شما غبطه می خورند. و اگر شما جزء مردم خوش شانس باشید، با حسادت ،موفقیت شخص دیگر را به عنوان وسیله ای برای ایجاد انگیزه برای دستیابی به اهداف خود در نظر می گیرید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/7

موفقیت نه انتزاعی است و نه به مدت کار دارد و افرادی که متفاوت هستند دارای تفاوت هایی با دیگران دارند که باعث موفق شدن آن ها می شود. تعریف موفقیت کار آسانی نیست و نمی توان توضیح خاصی در مورد آن داد.

برای اکثر مردم، موفقیت به معنای دستیابی به یک هدف خاص است. برای دستیابی به یک هدف، یک فرد معمولا با انجام کار سخت و خود باوری می توان به آن چیزی که می خواهد برسد. حتی در کارهای آسانی که شما انجام می دهید می توانید موفق تر از بقیه باشید. افرادی که در یک پروژه موفق هستند، تمایل به انجام پروژه های دیگر برای موفقیت بیشتر دارند. دلیل آن این است که آنها این احساس که کار با سختی همراه است و به آن می پردازند و رسیدن به این هدف به ارزش زمان و تلاش خود آن ها بستگی دارد. اگر بدانیم کسی که می خواهد کاری را انجام دهد، موفق می شود ، قطعاً به آن ها تبریک می گوییم. و این کار به آنها احساس خوب و ایجاد انگیزه در آنها را حتی می تواند بیشتر کند.

برای برخی افراد، موفقیت به معنی بهترین بودن در انجام کاری که می کنند معنی می دهد. جهت موفقیت بالاتر نیاز است که : فقط دستیابی به نتایج خوب در کار کافی نیست. این نگرش به ویژه به ورزشکاران وخانم ها می تواند بیشتر باشد. در ورزش، شما به تنهایی نمی خواهید خوب باشید، بلکه شما می خواهید به بهترین ورزشکار و اولین مکان یا رسیدن به یک رکورد جهانی جدید دست یابید. افرادی که همیشه می خواهند بهترین باشند ممکن است با شکست هایی نیز روبرو شوند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1396/12/3
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 5
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 10
  • بازدید این ماه : 70
  • بازدید امسال : 1978
  • بازدید کل : 1978
  • تعداد پست ها : 13
  • تعداد نظرات : 0
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای راز های موفقیت محفوظ است